03:22
Al Bakiyye Yapay Dilinde İkon, İfade, Simge, Emoji ve Karakterler
Al Bakiyye yapay dili gelişimi devam eden ve en temelde yazar, okuyucu ve anlatıcının dili özgürce kullanmasına imkan vermesini amaçlayan bir dildir. Belli yapı, standart ve kısıtlamalara  sıkıştırılmadan dileyen herkesin ifade özgürlüğünü sağlamayı amaçlar. Buna yazım ve anlatım tarzı da dahildir.
İlk insanlar taşlara yazı yazdığı için ona uygun yazı sistemleri ve yöntemler geliştirmiştir. Bugün ise bilgisayar, cep telefonu gibi elektronik cihazlarla dil aktarımı sağlanabilmektedir. Dolayısıyla günümüz şartlarına göre bizlerin yazım sistemleri de gelişmektedir. Al Bakiyye yapay dilini bu sistemlere uygun olarak geliştirmeye özen gösteriyoruz. Son olarak tüm ifade, simge, ikon, emoji ve karakterleri dilmize kabul ediyor, yazar ve anlatıcının özgürce kullanmasına imkan tanıyoruz. Sözcük ve harfler kullanılmadan doğrudan bu ifade, ikon ve emojiler ile de anlatım, yazım sürdürülebilir. 

Örnek

Türkçe Cümle: Bugün hava yağmurlu. Okula otobüsle gitmeyeceğim.
Al Bakiyye
Kategori: Türkçe Blog | Gösterim: 4 | Yazar: jungnet | Etiketler: simge, Emoji, Karakter, Icon, ifade | Değerlendirme: 0.0/0
Yorum / Soru-Cevaplar: 0
avatar